ГлавнаяКарта сайтаКонтакты
Булатные ножи, сабли, шкатулки, ювелирные изделия на заказ.
Главная :: Новости :: Видео о булате :: Отзывы :: Полезная информация :: Контакты
Категории

Фото
Статьи о булате
Products

О сабле Мазепы. Полезная информация.

О студии
О студии
О булате
О булате
О сабле Мазепы
О сабле Мазепы
О заточке клинка
О заточке клинка
Слово про козацьку шаблю (частина 1)
Слово про козацьку шаблю (частина 1)

Серед військових культур різних часів і народів українське козацьке військове мистецтво по праву займає одне із найдостойніших місць. Військовий геній українських гетьманів та козацької старшини разом із величною мужністю та героїзмом простого народу вписали славну сторінку у вітчизняну та світову історію. Питання про козацьку тактику та стратегію і методи ведення війни в цілому є темою окремої розмови.Слово про козацьку шаблю (частина 2)
Слово про козацьку шаблю (частина 2)

Як часто трапляється у світовій історії між різними народами, запозичивши елементи культури одне в одного вони взаємозбагачувалися, доповнюючи її своїми національними особливостями. Так сталося і з нашою шаблею. Зразки козацьких шабель, викуваних чи то на безмежних просторах Великого Лугу, чи то в ремісничих зброярських цехах українських міст майстрами — шабельниками (мечниками), не були точною копією закордонних зразків.Слово про козацьку шаблю (частина 3)
Слово про козацьку шаблю (частина 3)

«Український кілідж» — це тип шаблі, в якої руків'я ідентичне турецькому, а от клинок лише зовні нагадує свого попередника. Оскільки за довжиною він, в середньому, на 10 см більший (приблизно такий як у шамшира), і ширина його становить 3,8-4,5 см, товщина обуха біля п'ятки — 6-8 см Ще однією особливістю українського клинка є обов'язкова наявність дол (одних-двох-трьох вузьких або ж двох-трьох вузьких у поєднанні з одними широкими), що надавало клинку додаткової пружності.Слово про козацьку шаблю (частина 4)
Слово про козацьку шаблю (частина 4)

В козацькому арсеналі зустрічаються ординки — татарські шаблі - трофейні, або ж вироблені львівськими цеховиками, вірменами за походженням. Для них властиві масивний широкий клинок значної кривизни без елмані і дол, масивна хрестовина, подібна до турецького чи перського зразків і верхів'я, що відігнуте вниз під кутом близько 45 градусів.Проклятое золото Мазепы
Проклятое золото Мазепы

Уже не первый год в поселке Батурин Черниговской области ведутся археологические работы. В планах правительства Украины — возрождение гетманской столицы, последней резиденции печально известного гетмана Мазепы — нового национального героя Украины. Каждый сезон сюда съезжаются волонтеры-археологи, уже найдены десятки захоронений, откопан фундамент церкви Святой Животворящей Троицы... Однако легендарный клад Мазепы пока так и не обнаружен.


© 2009-2019 Булат.zt.ua: ножи, сабли, шкатулки, ювелирные изделия.
Все права защищены.
Каталог Бизнес Житомира - http://zhytomir.biz Яндекс.Метрика